До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА для харизматиків, романтиків, диваків і діячів

вкл. 11 грудня 2014. Опубліковано в Здвиг 2015

#Академіягончарства

 

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА для харизматиків, романтиків, диваків і діячів (далі в тексті – Академія) – літня школа гончарства, покликана дати учасникам основні навички роботи з глиною й уявлення про традиції українського гончарства.

1.2. Організатори АКАДЕМІЇ: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державна спеціалізована художня школа-інтернат «Колегіум мистецтв у Опішному»імені Василя Кричевського, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Українське керамічне товариство.

1.3. Метою АКАДЕМІЇ є надання практичної допомоги бажаючим опанувати основи гончарної справи.

1.4. Основними завданнями АКАДЕМІЇ є:

• вивчення основ гончарної справи;

• набуття навичок практичної роботи з глиною;

• отримання теоретичних знань з історії і мистецтва художньої кераміки;

• творче спілкування з провідними художниками-керамістами і народними майстрами-гончарями України;

• ознайомлення з колекціями Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

1.5. Мета й основні завдання АКАДЕМІЇ реалізовуються через практичні й теоретичні заняття.

1.6. Місце проведення АКАДЕМІЇ: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному [вул.Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна; тел. (05353) 42415, 42416, 42417; факс (05353) 42416, 42175; e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.].

1.7. Час проведення АКАДЕМІЇ: 08–28 червня 2015 року.

1.8. Куратори АКАДЕМІЇ: виконувач обов’язків завідувача Національного архіву українського гончарства Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Оксана Яценко; художник-кераміст, монументаліст, концептуаліст, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Сергій Радько.

ІІ. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. До навчання в АКАДЕМІЇ запрошуються всі бажаючі*, незалежно від віку, статі, національності, фахової освіти, громадянства, країни постійного мешкання, залюблені в таїну правічного гончарства. Загальна кількість учасників – не більше 10 осіб.

2.2. Навчання в АКАДЕМІЇ платне – 1500 гривень.

2.3. Для навчання в АКАДЕМІЇ необхідно до 1.05.2015 року подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заповнену заявку (за зразком, що додається; у паперовому або електронному вигляді). Подання заявки ще не означає, що її автора зараховано на навчання в АКАДЕМІЇ, а лише свідчить про його наміри.

2.4. Учасникам також необхідно подати власне фото та матеріали, які характеризують їх як особистість. Інформаційні матеріали не повертаються, а передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства.

2.5. Для учасників із чужоземних країн обов’язковою умовою участі є знання української чи російської мови.

2.6. Заявки на навчання в АКАДЕМІЇ, подані пізніше зазначеного терміну, не розглядаються.

2.7. Подані заявки розглядаються Радою експертів, яку формує й затверджує Дирекція. Персональний склад її не розголошується. Засідання Ради експертів є закритим; рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення Ради експертів є остаточним і перегляду не підлягає. Рада експертів до 11.05.2015 року визначає персональний склад учасників АКАДЕМІЇ, який затверджує Дирекція.

2.8. На основі рішення Ради експертів Дирекція до 15.05.2015 року надсилає учасникам персональні офіційні запрошення на навчання в АКАДЕМІЇ.

* Окрім мешканців Опішного та навколишніх сіл, які мають можливість навчатися гончарству впродовж року, у тому числі в Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, а також брати участь у Міжнародних молодіжних гончарських фестивалях, що відбуваються щорічно в «Колегіумі мистецтв у Опішному»

2.9. До 19.05.2015 року учасник має підтвердити свою участь в Академії. Не отримавши підтвердження, Дирекція вилучає потенційного учасника зі списку учасників і запрошує на його місце іншу особу, яка в рейтингу претендентів зайняла 11-те й наступні місця.

2.10. До 01.06.2015 року учасник повинен оплатити навчання в Академії.

2.11. Після прибуття до Опішного учасник має пред’явити Дирекції оригінал запрошення та квитанцію про сплату. Без офіційного запрошення та квитанції учасники до навчання в АКАДЕМІЇ не допускаються.

2.12. Усі учасники до початку навчання в Академії мають пред’явити Дирекції затверджену в установленому порядку довідку медичного закладу про стан здоров’я та відсутність інфекційних хвороб.

2.13. Учасник АКАДЕМІЇ має надати Дирекції, разом із заявкою, письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі фото, що відображають діяльність під час перебування в Академії, та виготовлених творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Дирекція гарантує захист наданих Учасником персональних даних від передачі їх третім особам, за винятком випадків їх публічної доступності через друковані й електронні видання, веб-сайти, відеосюжети тощо.

ІІІ. ВЗАЄМНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

3.1. Дирекція укладає з кожним учасником АКАДЕМІЇ договір, у якому передбачаються взаємні зобов’язання на період 08–28 червня 2015 року.

3.2. Дирекція забезпечує учасників:

• робочими місцями в тимчасових творчих майстернях;

• сировиною й матеріалами (глина, шамотна маса, шамот, ангоби, тканина, поліетиленова плівка тощо);

• інструментами (стеки, пензлі, гумові груші, ножики тощо);

• обладнанням (гончарні круги, турнетки, тощо);

• випалювальними печами (горно для випалювання дровами, муфельна піч);

• практичними й теоретичними навчальними заняттями під керівництвом провідних українських гончарів і художників-керамістів, мистецтвознавців, керамологів;

• доступом до потужних бібліотечних, речових, архівних та аудіовізуальних ресурсів музею-заповідника, у тому числі знайомить з експозиціями Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів, Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа, Центру розвитку духовної культури, Музею мистецької родини Кричевських;

• майстер-класами провідних українських і чужоземних мистців кераміки;

• цікавим і змістовним дозвіллям.

3.3. Харчування.

Учасники за власні кошти харчуються самостійно або в закладах громадського харчування Опішного:

  • Кафе «999» [вул.Панаса Мирного, 47; тел. (066) 6575145]
  • Кафе «Чумацький шлях» [вул.Панаса Мирного, 80а; тел. 42036]
  • Кафе «Куманець» [вул.Леніна, 5а; тел. 42790]

3.4. Проживання.

Дирекція на платній основі забезпечує житлом учасників. Вони можуть самостійно знайти добротне, комфортне тимчасове помешкання в приватному секторі Опішного.

3.5. Медичне обслуговування.

Лікарня [вул.Нова; тел.42303, 1-03 – швидка допомога (цілодобово)]

3.6. Проїзд.

Проїзд до Опішного й назад учасники АКАДЕМІЇ оплачують за власні кошти.

3.7. Після завершення АКАДЕМІЇ учасники отримують сертифікати про навчання. Надалі Дирекція надає випускникам, за потреби, необхідну консультативну допомогу в організації власного виробництва кераміки й залучає до участі в наступних гончарських заходах в Опішному, у тому числі до участі в художніх виставках.

3.8. Учасники АКАДЕМІЇ зобов’язуються:

  • дотримуватися норм моралі й правил цивілізованого поводження на території музею-заповідника, визначених Дирекцією;
  • бережливо ставитися до музейних експонатів та наданого в тимчасове користування для навчально-практичної роботи обладнання, інструментів і матеріалів.{jcomments on}

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Замовити екскурсію