вкл. 11 жовтня 2018.

…Йому – напівлюдині й напівконю – дісталося серце Людини. Охоплений щасливим почуттям кохання до Жінки з роду людського, кентавр освідчується їй, протягуючи яблуко. Проте він не бачить, що за спиною обраниця вже тримає кілька надкушених плодів…

Зображуючи одну з «оповідей Амура», декоративна скульптура «Закоханий кентавр» сприймається не зовсім драматично, навпаки – приковує цікавістю пильніше розглядати образи героїв, втілені в глині, обговорювати кожну деталь, ну і звісно, фотографуватися поруч…

Ця робота з’явилася в Галереї монументальної глиняної скульптури Музею гончарства 2001 року. Саме тоді її автор – київський художник-кераміст Філіпп Чорнобров – став учасником ІІ Національного симпозіуму гончарства «Опішне–2001». Це єдиний монументальний твір мистця, що зберігається в збірці Музею-заповідника, проте з часу появи він завжди збирає симпатії численних відвідувачів Опішного.

Нині Філіпп Чорнобров – багатогранний художник, знаний в Україні та за її межами. Його мистецький талант плідно розкрився в архітектурі, графіці, живописі, кераміці, декоративно-ужитковому мистецтві, дизайні інтер’єрів. Мистець є членом Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України та Спілки рекламістів України. Твори художника зберігаються в музейних та приватних колекціях України, США, Італії, Франції, Польщі, Німеччини, Ізраїлю, Кореї, Чехії, Шотландії.

10 жовтня 2018 року Філіпп Чорнобров зустрів 70-ліття. Національний музей-заповідник українського гончарства щиро вітає мистця з ювілеєм, радіючи, що одна з його життєвих сторінок написана опішненською глиною!

Замовити екскурсію