В Опішному триває виставка цвітненської кераміки

Увага! Увага! Увага! Запрошуємо всіх долучитися до дивовижного світу гончарства! З 21 до 26 серпня 2018 року Національний музей-заповідник українського гончарства працює до 19.00 години. До зустрічі в Опішному!

вкл. 10 серпня 2018.

Цвітне – невелике містечко в Кіровоградщині, досі славне колосальною гончарською історією й  самобутньою творчістю талановитих місцевих майстрів.

У час першопоселення (наприкінці  ХV – на початку XVI століття) на цій території назавжди оселилася Воля. Тут народилася козацька рішучість, яка згодом підняла всю Україну в подіях Коліївщини й Холодного Яру. Тут народилося й гончарне ремесло, що з роками перетворило козацьке Цвітне в один із найпотужніших і найвідоміших гончарних осередків України, що досі має «невицвілу» національну пам’ять…

Пам’ять про славу цвітненських гончарів береже й Опішне. Нині в Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури триває унікальний виставковий проект – Національна виставка творів кераміки Цвітненського гончарного осередку з фондових колекцій музеїв України. В експозиції представлено майже 300 творів кераміки зі збірок Музею-заповідника, Кіровоградського обласного художнього музею та Олександрівського районного краєзнавчого музею. Розмаїття форм традиційного гончарного кухонного та столового посуду демонструють горщики, глечики, слоїки, ринки, миски, баняки, тикви, барила, макітри, чашки, вази, а також декоративна зооморфна скульптура й глиняні погруддя. Особливою атмосферою наповнюють виставковий простір постери, що відтворюють унікальні світлини гончарного виробництва Цвітного ХХ століття.

Виставка триває! Запрошуємо поринути в час розквіту одного з найбільших осередків традиційного гончарства Центральної України!