Цікава зустріч

Увага! Увага! Увага! Запрошуємо всіх долучитися до дивовижного світу гончарства! З 21 до 26 серпня 2018 року Національний музей-заповідник українського гончарства працює до 19.00 години. До зустрічі в Опішному!

вкл. 15 травня 2018.

Екскурсоводом у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному працюю лише рік. У професію прийшла зі школи, де була вчителем історії. За відносно недовгий час на новій роботі провела більш ніж триста екскурсій – як індивідуальних, так і групових. Цей досвід зробив екскурсії найприємнішою і найцікавішою частиною мого життя – це те, за що вболіваю, чим захоплююсь, що вдосконалює мене й дає енергію.

Люблю людей, і, як виявилося, ця риса в роботі екскурсовода є чи не основною. Кожного нового гостя сприймаю як давнього хорошого друга, якому є що розповісти, чим поділитися. Та найбільше мені запам’яталася екскурсія, яку проводила гостям із Запоріжжянаприкінці травня 2017 року. Як і завжди, спочатку відбулося знайомство. Відвідувачі розповіли, що вони – родина із Запоріжжя, подорожують у село Марчихина Буда в Сумщині, звідки родом голова сімейства. Проїжджаючи повз Опішне, вирішили відвідати Музей-заповідник.

Під час екскурсії гості уважно слухали, запитували, щось уточнювали, жартували, фотографувалися, словом – час промайнув непомітно. Екскурсанти залишилися цілком задоволені. І лише під час прощання стало відомо, що це незвичайні люди. Валерій Миколайович Мороко – кандидат історичних наук, колишній доцентКафедри новітньої історії України Запорізького національного університету та Запорізької державної інженерної академії. Його син – Владислав Мороко – директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької державної адміністрації. Про все це скромно розповів Владислав, а Валерій назвав мене «колегою». Найбільше вразили не високі посади екскурсантів, а те, що працюючи в школі, я викладала історію України за підручниками, автором яких був саме Валерій Мороко.

Такі приємні моменти додають упевненості в тому, що займаєшся дійсно корисною й вдячною справою, яка приносить задоволення людям.

Юлія Нижник,

екскурсовод ІІ категорії
Національного музею-заповідника
українського гончарства в Опішному