вкл. 13 вересня 2017.

У знак пам’яті та на вшанування на СТІНІ ГОНЧАРНОЇ СЛАВИ УКРАЇНИ буде встановлено ще дві меморіальні дошки видатним українським постатям, які поклали частину свого життя на вівтар збереження й розвитку опішненського гончарства – філософу Леоніду Сморжу та етнографу Віктору Василенку.

Леонід Сморж (07.11.1927 – 21.07.2009)

Видатний український учений-філософ, керамолог, колекціонер старожитностей, доктор філософських наук, професор. Зібрав найбільшу в Україні приватну колекцію опішненської кераміки, був одним з ініціаторів створення Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

Віктор Василенко (1839–1914)

Видатний етнограф, дослідник кустарних промислів Полтавщини, автор першої монографії про містечко Опішне. Жив, часто бував тут і сприяв розвитку опішненського гончарства.
Меморіальні дошки виготовили видатні українські скульптори Василь Ярич та Володимир Цiсарик.
Церемонія офіційного відкриття розпочнеться 20 вересня 2017 року, о 15.00. год.
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному щиро запрошує всіх бажаючих вшанувати пам’ять цих видатних діячів.