вкл. 21 серпня 2017.

ХУДОЖНІЙ ПЛЕНЕР

«Філософські етюди»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Художній пленер «Філософські етюди» (далі в тексті – Пленер) – мистецька акція в галузі української культури і мистецтва, спрямована на пошанування життєтворчості філософа, естетика й керамолога, доктора філософських наук, професора ЛЕОНІДА СМОРЖА.
1.2. Пленер проводиться в рамках Національного наукового філософсько-керамологічного симпозіуму «ЕСТЕТИКА БУТТЯ. ДІАЛОГИ ЕПОХ І КУЛЬТУР».
1.3. Організатори Пленеру: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, ГО «Конгрес українських керамологів», Український фонд культури, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».
1.4. Завдання Пленеру – творче спілкування мистців, долучення до гончарної спадщини українців, пізнання векторів творчих помислів філософа Леоніда Сморжа, художнє осмислення філософії творчості, формування колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.
1.5. Місце проведення Пленеру:
Меморіальний музей-садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа (вул. Котелевська, 27, с. Міські Млини, Полтавщина, 38164, Україна; тел. (05353) 42415, 42416, 42417; факс (05353) 42416; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; www.opishne-museum.gov.ua).
1.6. Час проведення Пленеру: 19-21 вересня 2017 року.

ІІ. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. До участі в Пленері запрошуються викладачі й студенти мистецьких навчальних закладів України, живописці, графіки.
2.2. Пленер є відкритим для всіх мистців незалежно від віку, за наявності базової художньої освіти.
2.3. Бажаючі взяти участь у Пленері подають дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заявку за поданою в додатку схемою до 13.09.2017 року. Заявки також приймаються в електронному вигляді.
2.4. Учасник Пленеру має надати Дирекції письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах та у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України.
2.5. Заявки та інші матеріали, надіслані після 13.09.2017 року, не розглядаються й не повертаються.

ІІІ. ВИМОГИ ДО ТВОРІВ

3.1. Усі твори, незалежно від матеріалу, техніки й способів виконання, мають розкривати тему життя й творчості філософа й керамолога, доктора філософських наук, професора ЛЕОНІДА СМОРЖА, а також тему філософського осмислення Буття й Довкілля художніми засобами.

ІV. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ПЛЕНЕРУ. НАГОРОДИ

4.1. За підсумками Пленеру влаштовується підсумкова художня виставка.
4.2. Усі твори оцінює Журі Художного пленеру «Філософські етюди». До його складу входять провідні українські художники, мистецтвознавці, музеологи, керамологи, філософи. Персональний склад Журі формується й затверджується Дирекцією.
4.3. Засідання Журі є закритим. Рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення є остаточним і не підлягає перегляду.
Підсумки Пленеру оголошуються на церемонії нагородження переможців 21.09.2017 року.

Увага:
Грошова частина нагороди вручається мистцям особисто на церемонії урочистого оголошення й нагородження переможців! Виплата її після завершення церемонії неможлива, що пов’язано з окремою умовою партнерів Пленеру!

V. ВЗАЄМНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

5.1. Дирекція Пленеру укладає з кожним Учасником контракт, в якому передбачаються взаємні зобов’язання.
5.2. Дирекція забезпечує Учасників:

• дворазовим харчуванням;
  • безкоштовним житлом у приватному секторі;
  • фарбами (згідно з поданими заявками).

5.3. Для виконання конкурсних робіт Учасник може використовувати власні інструменти й допоміжні пристрої, застосовувати в роботі будь-які художні техніки.
5.4. Учасники Пленеру зобов’язуються передати роботу до фондів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, подавши до неї художню концепцію.
5.5. Медичне обслуговування
Лікарня [вул. Нова, тел. 42303].
5.6. Дирекція забезпечує Учасників безкоштовним доступом до потужних бібліотечних, речових, архівних і аудіовізуальних ресурсів, а саме:
фондових колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів, Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа, Музею мистецької родини Кричевських;
книжкових і періодичних фондів Гончарської книгозбірні України, Керамологічної бібліотеки України;
рукописних та аудіовізуальних матеріалів Національного архіву українського гончарства.
5.7. Учасники можуть прибути до Опішного за кілька днів до Пленеру для ознайомлення з умовами творчої роботи, виконання проб, підготовки основи для майбутньої роботи, відпочинку.

ЗАЯВКА на участь у ХУДОЖНЬОМУ ПЛЕНЕРІ «Філософські етюди»