вкл. 23 березня 2016.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ХУДОЖНІЙ ЕКСПРЕС-ПЛЕНЕР

«СПАДЩИНА ОЛЕКСАНДРИ СЕЛЮЧЕНКО

ОЧИМА СУЧАСНИХ МИСТЦІВ»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Художній експрес-пленер «Спадщина Олександри Селюченко очима сучасних мистців» (далі в тексті – Пленер) – мистецька акція в галузі української культури і мистецтва, спрямована на пошанування життєтворчості славетної опішненської Гончарки, іграшкарки, малювальниці, заслуженого майстра народної творчості України Олександри Селюченко.

1.2. Пленер проводиться в рамках Національного наукового симпозіуму «Персоналії українського гончарства як маркери національної ідентичності в координатах суспільних ідеологем».

1.3. Організатори Пленеру: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, ГО «Конгрес Українських Керамологів», Український фонд культури, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

1.4. Завдання Пленеру – формування колекцій Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

1.5. Місце проведення Пленеру:

Меморіальний музей-садиба гончарки Олександри Селюченко (пров. Олександра Губаря, 29, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна; тел. +3 (05353) 42415, 42416, 42417; факс +3 (05353) 42416; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; www.opishne-museum.gov.ua).

1.6. Час проведення Пленеру: 5-6 травня 2016 року.

ІІ. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. До участі в Пленері запрошуються викладачі й студенти мистецьких навчальних закладів України, живописці, графіки.

2.2. Пленер є відкритим для мистців віком від 20 до 35 років за наявності базової художньої освіти.

2.3. Бажаючі взяти участь у Пленері подають Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заявку за поданою в додатку схемою до 25.04.2016 року. Заявки також приймаються в електронному вигляді.

2.4. Учасник Пленеру має надати Дирекції письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах й у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України.

2.5. Заявки та інші матеріали, надіслані після 25.04.2016 року, не розглядаються й не повертаються.

ІІІ. ВИМОГИ ДО ТВОРІВ

3.1. Усі твори, незалежно від матеріалу, техніки й способів виконання, мають розкривати тему життя й творчостіопішненської Гончарки, іграшкарки, малювальниці, заслуженого майстра народної творчості України Олександри Селюченко.

ІV. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ПЛЕНЕРУ. НАГОРОДИ

4.1. За підсумками Пленеру влаштовується підсумкова художня виставка.

4.2. Усі твори оцінює Журі Художного експрес-пленеру «Спадщина Олександри Селюченко очима сучасних мистців». До його складу входять провідні українські художники, мистецтвознавці, музеологи. Персональний склад Журі формується й затверджується Дирекцією.

4.3. Засідання Журі є закритим. Рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення є остаточним і не підлягає перегляду.

Підсумки Пленеру оголошуються на церемонії нагородження переможців 06.05.2016 року.

Увага: Грошова частина нагороди вручається мистцям особисто на церемонії урочистого оголошення й нагородження переможців! Виплата її після завершення церемонії неможлива, що пов’язано з окремою умовою партнерів Пленеру!

V. ВЗАЄМНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

5.1. Дирекція укладає з кожним Учасником контракт, в якому передбачаються взаємні зобов’язання.

5.2. Дирекція забезпечує Учасників:

·        безкоштовним проїздом (в обидва боки);

·        дворазовим харчуванням;

·        безкоштовним житлом у приватному секторі;

·        фарбами (згідно з поданими заявками).

5.3. Для виконання конкурсних робіт Учасник  може використовувати власні інструменти й допоміжні пристрої, застосовувати в роботі будь-які художні техніки.

5.4. Учасники Пленеру зобов’язуються передати роботу до фондів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, подавши до неї концепцію.

5.5. Медичне обслуговування

        Лікарня [вул. Нова, тел. 42303].

5.6. Дирекція забезпечує Учасників безкоштовним доступом до потужних бібліотечних, речових, архівних  і аудіовізуальних ресурсів, а саме:

  • фондових колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів, Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа;
  • книжкових і періодичних фондів Гончарської книгозбірні України, Керамологічної бібліотеки України;
  • рукописних та аудіовізуальних матеріалів Національного архіву українського гончарства.

5.7. Учасники можуть прибути до Опішного за кілька днів до Пленеру для ознайомлення з умовами творчої роботи, виконання проб, підготовки основи для майбутньої роботи, відпочинку.{jcomments on}

ЗАЯВКА

на участь у ХУДОЖНЬОМУ ЕКСПРЕС-ПЛЕНЕРІ

«СПАДЩИНА ОЛЕКСАНДРИ СЕЛЮЧЕНКО ОЧИМА СУЧАСНИХ МИСТЦІВ»

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Замовити екскурсію