Шановні відвідувачі!

У зв’язку із заходами щодо запобігання розповсюдженню короновірусної інфекції в Україні (COVID-19) Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному на період всеукраїнського карантину, від 17 березня до 03 квітня 2020 року, припиняє прийом відвідувачів.

УСЕ БУДЕ ДОБРЕ!

БАЖАЄМО МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я!

вкл. Субота, 28 березня 2020, 00:11.

вкл. П'ятниця, 27 березня 2020, 15:50.

вкл. П'ятниця, 27 березня 2020, 15:25.

Фотоконкурс "Природа" започаткований 1995 року в Івано-Франківську. Йому передувала колективна "екологічна" виставка фотографів Молдови і України (1994 рік). У 1996 році конкурс відбувся вдруге, а надалі він перейшов в режим бієнале.

Щоразу виставки приурочені до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.

вкл. Понеділок, 23 березня 2020, 17:19.

Пандемія коронавірусної інфекції  (COVID-19), на жаль, внесла свої корективи і в культурне життя. По всьому світу масово відміняються розважальні заходи: концерти, спортивні змагання, виставки й фестивалі. І це правильно, адже здоров’я кожного понад усе!

За останні кілька тижнів ми розглянули безліч альтернативних варіантів, які б дозволили «Здвигу-2020» відбутися. Та все ж, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному теж ухвалив нелегке рішення: ВСІ ЗАХОДИ ХІІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2020» перенесено на наступний рік!

Тож є цілий рік на перезавантаження, удосконалення, натхнення й творче розкрилля!

Слідкуйте за новинами на Музейних веб-сторінках!

А ми й надалі продовжуватимемо свою місію – надихатимемо вас на прекрасне!

Дякуємо, що незмінно залишаєтеся з нами!

Всім міцного здоров’я!

вкл. П'ятниця, 20 березня 2020, 15:26.

Указом Президента України №71/2020 «Про відзначення державними нагородами України» за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю звання заслуженого майстра народної творчості України присвоєно Оксані Володимирівні КАЛЬНІЙ – учительці гончарства Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-III ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського.

Оксана Володимирівна Кальна,

художник-кераміст,

член Національної спілки майстрів народного мистецтва України,

заслужений майстер народної творчості України

вкл. П'ятниця, 06 березня 2020, 17:32.

5 березня 2020 року в Полтавській обласній раді відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії імені Володимира Вернадського.

Премію засновано Полтавською обласною радою у квітні 2018 року з метою розвитку вітчизняної науки та підтримки талановитих науково-педагогічних і наукових працівників, які працюють у закладах вищої освіти І-ІV рівнів акредитації, наукових закладах, установах, підприємствах Полтавської області та мають вагомі здобутки в науково-педагогічній і науково-дослідницькій діяльності, підготовці кваліфікованих фахівців, проведенні фундаментальних і прикладних досліджень.

вкл. Неділя, 23 лютого 2020, 21:42.

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному повідомляє, що, у зв’язку з проведенням заходів, присвячених 110-й річниці від Дня народження гончарки, малювальниці Явдохи Пошивайло та 90-ї річниці від Дня народження опішненського гончаря, заслуженого майстра народної творчості України Миколи Пошивайла, з 06.03.2020 рдо 08.03.2020 р. та з 27.05.2020 рдо 31.05.2020 р.  будуть проходити акції «Відвідай музей – отримай авторський подарунок». Відвідувачі музею-садиби отримають в подарунок глиняний свистунець, виготовлений сином Явдохи та Гаврила Пошивайлів – Віктором Пошивайлом.

Акції діють за умови придбання вхідного квитка в Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів.

вкл. П'ятниця, 21 лютого 2020, 00:00.

21 лютого світ відзначає Всесвітній день екскурсовода. Свято започаткували  1990 року і вперше відзначали в Лондоні. Ініціатором його заснування стала Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів.

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному щороку долучається до відзначення цієї дати й щиро вітає своїх колег з професійним святом!

Професія екскурсовода з’явилися тоді, коли люди почали подорожувати. Античні туристи їхали подивитися на грецькі олімпіади та римські гладіаторські бої. У середньовіччі паломники долали тисячі кілометрів, щоб помолитися у святих місцях. Сучасний туризм носить, переважно, індивідуальний характер, маючи за мету збагачення інтелектуального світу людини.