вкл. Четвер, 14 грудня 2017, 11:56.

pntu.edu.ua

6 – 8 грудня на базі ПолтНТУ спільно з Національною академією наук України відбулась ювілейна Х Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки».

вкл. Четвер, 14 грудня 2017, 11:47.

Ми активно розпочали підготовку до Х Тижня Національного Гончарного Здвиження! На головній сторінці вже з’явилася рубрика «ЗДВИГ–2018», у якій періодично доповнюється інформація про всі заходи Тижня!
Частіше візитуйте на нашу сторінку і Ви дізнаєтесь про всі новинки й цікавинки «з перших уст»!!!

вкл. Вівторок, 12 грудня 2017, 11:10.

Сумна звістка сколихнула Україну. Небеса забрали справжнього українського патріота, ученого-етнографа, заслуженого працівника культури України, лауреата волонтерської премії «Євромайдан SOS» 2017 року Олексія Долю.

Понад 20 років він присвятив Державному музею народної архітектури та побуту України. Брав активну участь в організації етнографічних експедицій у різні регіони України.
Його життєва стежина переплелася й з Гончарною столицею України – Опішним. Був особисто знайомий з місцевими майстрами-гончарями, довгі роки листувався з ними.
Усі, хто знав Олексія Долю, любили й поважали його за чуйне ставлення, велику душевну щедрість, оптимізм. Його земний шлях – зразок виняткової порядності, людської гідності й мудрості.

Колективи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Громадської організації «Конгрес українських керамологів» висловлюють глибоке співчуття рідним і близьким покійного.
Світла пам’ять про Олексія Долю назавжди збережеться в серцях українців…

вкл. Понеділок, 27 листопада 2017, 15:36.

вкл. Середа, 22 листопада 2017, 15:23.

вкл. Середа, 22 листопада 2017, 15:21.

вкл. Вівторок, 21 листопада 2017, 14:09.

вкл. П'ятниця, 17 листопада 2017, 13:35.

Опішне – його гончарські традиції, зрослі на просторах дивовижної мальовничості, особливий Дух – повсякчас надихають на творчість тих, хто хоча б одного разу завітав сюди на гостини.

З останнього – вірш «Ворожіння» земляка, українського письменника Віктора Шила, що народився в Зінькові (Полтавщина).