. Опубліковано в Виставки 2017

2 жовтня 2017 року у Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства відкрилася виставка творів кераміки художника-кераміста, члена Національної спілки художників України Ганни Семенко (Київ) з нагоди 60-ліття мисткині.
Ганна Семенко – художник-кераміст, що говорить зі світом образотворчістю Глини. Її мова виразна й особлива, упізнавана серед українського мистецтва художньої кераміки.
Художниця-керамістка народилася 2 жовтня 1957 року в Запоріжжі, мистецьку освіту здобула у Київській художній школі імені Тараса Шевченка, далі – у Львівській національній академії мистецтв. Серед її навчителів – визнані мистці Тарас Янко та Іван Франк. Творчість Ганни Семенко презентовано на всеукраїнських та міжнародних виставках, у персональному експонуванні. Численні роботи слугують окрасою вітчизняних музейних колекцій, а також приватних збірок України, США, Канади, Австрії.
Мистецький доробок керамістки вирізняє гармонійне поєднання образотворчих стихій. Вона – одна з небагатьох, хто органічно доповнює пластичні можливості глини декоративною живописністю й графічністю оздоблення.
Ганна Семенко переосмислила традиції народної кераміки, відтворивши їх крізь призму власної стильової манери. Її творчість вирізняє глибина задуму, звернення до філософської тематики.
Серед творчих уподобань керамістки вирізняються панно. Вони засвідчують майстерність авторки у створенні картин на глині.
Ганна Семенко стала однією з перших, хто передав свої твори в дарунок Національному музею-заповіднику українського гончарства.
Частина експонованих творів увійшла до музейної колекції завдяки участі автора в Національних виставках-конкурсах художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!» та Національній виставці художньої кераміки «ПАРАdocх. 1.0-NMC-UA:2015».
Ювілейна виставка презентує майже 20 творів кераміки мисткині. Діапазон їх звучання – розмаїтий, адже експозиція – своєрідний зріз творчості 2000–2017 років.
Мовою емоцій, асоціацій й осмислення кераміка Ганни Семенко відкриває світ сучасного концептуального мистецтва.

Жанна Різниченко,
інформаційна служба