Шановні відвідувачі!

У зв’язку із заходами щодо запобігання розповсюдженню короновірусної інфекції в Україні (COVID-19) Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному на період всеукраїнського карантину, від 17 березня до 03 квітня 2020 року, припиняє прийом відвідувачів.

УСЕ БУДЕ ДОБРЕ!

БАЖАЄМО МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я!

вкл. 03 серпня 2017.

Котенко В. В. Поселення херсонеської хори Маслини
у Північно-Західній Тавриці : монографія / В. В. Котенко. – Х. : Харківський національний університет імені
В. Н. Каразіна, 2017. – 228 с.

Нещодавно у видавництві Харківського національного університету імені Василя Каразіна побачила світ унікальна монографія керамолога, археолога, старшого наукового співробітника Відділу археологічної кераміки Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, молодшого наукового співробітника Відділу палеогончарства Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, кандидата історичних наук Вікторії Котенко «Поселення херсонеської хори Маслини у Північно-Західній Тавриці». Ця книга – перше видання, яке присвячене комплексному вивченню поселення Маслини, що належить до хори Херсонеса Таврійського у Північно-Західній Тавриці. Пам’ятку було розкопано впродовж 1972–1986 років загоном Харківського університету Північно-Кримської експедиції під керівництвом Валерії Латишевої (1934–2002). Робота висвітлює історію дослідження поселення. У ній, зокрема, подано детальний аналіз основних аспектів матеріальної культури давнього населення – будівельних залишків та гончарного комплексу (Розділ 3. Керамічний комплекс поселення); досліджено прояви варварських елементів; порушено питання економічного розвитку херсонеської хори за елліністичної доби.
Видання стане в нагоді археологам, історикам, музейним працівникам – усім, хто цікавиться давньою історією України.
Ознайомитися з книгою Вікторії Котенко «Поселення херсонеської хори Маслини у Північно-Західній Тавриці» можна в Гончарській книгозбірні України Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

бібліотекар Гончарської книгозбірні України
Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному