вкл. 03 серпня 2017.

Котенко В. В. Поселення херсонеської хори Маслини
у Північно-Західній Тавриці : монографія / В. В. Котенко. – Х. : Харківський національний університет імені
В. Н. Каразіна, 2017. – 228 с.

Нещодавно у видавництві Харківського національного університету імені Василя Каразіна побачила світ унікальна монографія керамолога, археолога, старшого наукового співробітника Відділу археологічної кераміки Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, молодшого наукового співробітника Відділу палеогончарства Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, кандидата історичних наук Вікторії Котенко «Поселення херсонеської хори Маслини у Північно-Західній Тавриці». Ця книга – перше видання, яке присвячене комплексному вивченню поселення Маслини, що належить до хори Херсонеса Таврійського у Північно-Західній Тавриці. Пам’ятку було розкопано впродовж 1972–1986 років загоном Харківського університету Північно-Кримської експедиції під керівництвом Валерії Латишевої (1934–2002). Робота висвітлює історію дослідження поселення. У ній, зокрема, подано детальний аналіз основних аспектів матеріальної культури давнього населення – будівельних залишків та гончарного комплексу (Розділ 3. Керамічний комплекс поселення); досліджено прояви варварських елементів; порушено питання економічного розвитку херсонеської хори за елліністичної доби.
Видання стане в нагоді археологам, історикам, музейним працівникам – усім, хто цікавиться давньою історією України.
Ознайомитися з книгою Вікторії Котенко «Поселення херсонеської хори Маслини у Північно-Західній Тавриці» можна в Гончарській книгозбірні України Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

бібліотекар Гончарської книгозбірні України
Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному