До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 14 квітня 2015.

  До великодніх свят працівники Гончарської книгозбірні України Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному організували виставку літератури про писанку.

   Писанка – символ України. Вона не тільки витвір народного мистецтва, а, насамперед, сакральна річ. Основні символи на писанках виникли й сформувалися ще в часи існування найдавніших землеробських суспільств. Орнаменти, зображені на них, мають глибоке історичне підґрунтя. Вони не тільки чарують своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, а й закодовано відображають давній світогляд, єднають з традиціями минулого.

   Досить часто історію писанкарства пов’язують з глиняними писанками, що побутували ще за доби Руси (ХІ–ХІІІ століття). Це вироби яйцеподібної форми, ліплені з гончарної глини стрічковим способом і декоровані ангобами й поливами. Їх використовували під час культових обрядів, а також в якості іграшок.

   У часи відродження української державності писанкарство набуло значного піднесення. При цьому мистецтво писанкарства зберігає кращі набутки минулого. Усі регіони України відтворюють у писанці розмаїття дивосвіту, специфічний сюжетний стиль, своєрідність і багатство народної фантазії.

   Тож хочемо побажати, щоб писанка і надалі об’єднувала серця українців любов’ю до всього рідного, до України!

 

Співробітники Гончарської книгозбірні України:

Андрушенко О.

Карунна О.

Панасюк Г.

Хрипун Т.

 
 
 
 
Замовити екскурсію